Szeresd a Te népedet, nemzetedet, jobban mint önmagadat, s rajta kívül más isteneid ne legyenek. Tiszteld otthonodat s a földet, melyen élsz, hogy maradékaid is hosszú életet élhessenek rajta! Wass Albert
A népzene tehát a természet tüneménye. Ez az alkotás ugyanazzal a szerves szabadsággal fejlődött, mint a természet egyéb élő szervezetei, a virágok, az állatok. Éppen ezért olyan gyönyörű, olyan tökéletes a népzene. Ezek a dallamok a művészi tökéletesség megtestesítői. Példái annak, miként lehet legkisebb formában, legszeré- nyebb eszközökkel valamilyen zenei gondolatot legtökéletesebben kifejezni. Bartók Béla (1881-1945) zeneszerző, zongoraművész, nép- zenekutató
„Révpartot ért a gálya, – világkörutat járt kormányosával. … Egy szózat elég a harczot megszüntetni: “Ne tépjétek egymás zászlóit! ne vágjatok egymáson sebeket! az Kossuth lelkének fáj..” s a küzdelem elmúlik … Ez a te bűvös szem- födeled eltakar minden belvi- szályt. …Vezess bennünket most, te halottaidban is óriás, e nemzeti nagyság felé.”
A hazafiak riszálják magukat, énekelnek, szavalnak, esküdöznek. De csak egyfajta igazi hazafiság van: ha valaki ott, ahol éppen van, teljes hűséggel és feltétlen erőkifejtéssel helytáll a munkájában. Ennek visszaható ereje van a hazára. Minden más csak vásári mutogatás és tányérozás.Márai Sándor
Ki hinné hogy a törökországi Antalya tartományban van egy magyar falú? Pedig van. Van ott egy ősi magyar falú: Macarköy ejtsd: madzsarköy, azaz magyar falú. A falut 450- 500 évvel ezelőtt őseink alapították. A magyar földről rabszolgának elhurcolt foglyok először Isztambul körnékén telepedtek le majd átköltöztek erre a vidékre és ezt népesítették be, áttértek a muszlim vallásra, törökökké váltak, családi hagyományaik szerint azonban meg-őrizték származástudatukat, de nem beszélnek magyarul.Macarköy ma- gyar temetőjét a helyiek közül sokan Macarka Mezarlának, azaz Magyar temetőnek, mások Eski Macar Mezar lának, Ősi magyar temetőnek hívják. Gebiz - Macarköy főterén egy szé-kelykapu áll és rajta a felirat:
Jézus tanítása annyira világos, hogy a gyermekek is eredeti értelmében értik. Csak azok az emberek nem értik meg, akik keresztényeknek akarnak látszani vagy annak hívatják magukat.
- A megújuló fehérvárcsurgói Károlyi-kastély légifotókon 2011.02.02 Civertan légifotó
A megújuló fehérvárcsurgói Károlyi-kastély légifotókon
A tervezettnél gyorsabban halad, és a jövő év tavaszára elkészül a fehérvárcsurgói Károlyi-kastély főépületének 462 millió forintos európai uniós támogatással megvalósuló felújítása; lényegében befejeződik a gyönyörű műemlék épületegyüttes másfél évtizede tartó rekonstrukciója.
Az U-alakú kastélyépület két szárnyát összekötő, elliptikus főépületben már végeztek a belső kőműves munkákkal, folyik a gépészeti és burkolási munkák előkészítése, rövidesen megkezdik a külső homlokzat felújítását és a kastélypark két jellegzetes kapujának a rekonstrukcióját - mondta Bendi Lajos, a projekt irányítója.
A felújított épületrészt történelmi hitelességgel állítják helyre és rendezik be. Benne konferencia terem, információs iroda kap helyet, emellett több, a család történetéhez kötődő úgynevezett történelmi díszlakosztályt rendeznek be, és család- és kastélytörténeti kiállítást nyitnak. A tetőtérben tágas kiállítóterem lesz.
A Henrich Koch bécsi építész tervei alapján 1844 és 1853 között klasszicista stílusban épült, majd 1910 körül romantikus stílusban átalakított kastélynak a II. világháborút követően többféle - nem odaillő - funkciója volt. 1979-re olyan rossz állapotba került, hogy a falai között működő gyermekotthont ki kellett költöztetni, és azt követően két évtizedig üresen állt.
A kastélyépítő Károlyi György ükunokája, a korábban Párizsban élt Károlyi György a helyreállítás elindítására 1994-ben létrehozta a Károlyi József Alapítványt, három évvel később elnyerte a kastély hasznosítási jogát, 1999-ben pedig megkezdte a felújítást a család tulajdonában levő Fehérvárcsurgói Károlyi Kastély Fejlesztő és Üzemeltető Zrt. koordinálásával. A munkálatok eredményeként megújult az épületegyüttes nagy része. Helyreállították a kápolnát, az északi és déli oldalszárnyat, a szökőkutas díszudvart, és folyik a kastélyt körülvevő park rendbe tétele. Az egyik oldalszárnyban éttermet nyitottak, 22 szoba a szállóvendégeket várja.
A kastélyt az időközben Párizsból hazaköltöző Károlyi György és felesége, Angelica asszony működteti. A hajdani főúri lak tagja a Kulturális Találkozóközpontok Európai Hálózatának, és számos nemzetközi kulturális és tudományos rendezvénynek ad otthont. Kutatóhelyként is működik, amelyhez az alapot a 2008-ban elhunyt Fejtő Ferenc történész, író, publicista könyv- és archívum-gyűjteménye, valamint a kastély gazdag könyvtára szolgáltatja.
A család sokszor igen nehéz alkalmazkodást, lemondásokat követel az együttélés érdekében. De ennek a vállalásához hit kell, Istenhit. Isten és a család szentségében kell hinni, nem a társadalmi szerződésekben, konven-ciókban.Popper Péter
+36 82 487 002
+36 30 68 26 800
Ekkor - 1954-55 -ben -akartam "világgá menni"
Hazát több módon lehet elveszítni, de ő bennünket el nem veszt soha!
Bárd Oszkár 1893-1942 orvos, költő, drámairó
Vajon nem mindnyájan ezért a titokért élünk? Hogy földerítsük életünk nagy titkát, az Istent?
Én úgy tanultam, hogy a világ az olyan, hogy az ember Fradi-drukker. A rendes magyar ember az Fradi-drukker. Vagy még egy- szerűbb dolog ez: az ember fradista, ahogy a nap süt vagy a fű nő. Esterházy Péter (1950.- 2016. ) író
Ne fájjon a lelkem,
Ne fájjon a testem,
Legyen, ki felemel,
Amikor elestem.
Amit méznek érzek,
Epévé ne váljék,
Kövessen a béke
Mint jóságos árnyék.
S ha majd jő a halál,
Szóljon hozzám szépen,
S ne a hátán vigyen,
Hanem az ölében.
A gyermekévek benyomásait tartsd emlékedben, mert azok tiszteletre méltók. Egyenes úton járj, igaz légy, mert az a legkönnyebb és a legboldogítóbb szerep. Érzéseiddel ne légy pazar, de akinek odaadtad, ahhoz légy hű! S hogyha olykor keresztutakra vezet az élet, kérj tanácsot tenszívedtől, gondolj azokra, kik onnan felülről néznek le rád, atyád és anyád szellemére, s úgy cselekedjél, hogy ők boldognak lássanak téged. Jókai Mór (1825. 02. 18. - 1904. 05. 05.) magyar regényíró
Kétség sem fér hozzá, hogy a család és az otthon az, amely által az emberi társadalom legnagyobb erényei születnek, erősödnek és táplálkoznak.